O mlýnu

Obrázek 13

NAŠE VIZE

DŮVĚRYHODNÝ A SPOLEHLIVÝ PARTNER VŠEM NAŠIM ZÁKAZNÍKŮM

Rodinná společnost Mlýn Kojetín byla založena v roce 1992 a její hlavní činností je mlýnská výroba, které věnuje maximální péči. Mlýn je kompletně vybaven nejmodernější švýcarskou technologií značky Bühler. Společnost je finančně stabilní a veškeré investice pokrývá z vlastních finančních zdrojů. Aby firma byla schopna obstát v silném konkurenčním prostředí, je modernizace technologického vybavení výroby nezbytností. Nejnovější technologie, kvalitní vstupní suroviny a lidské úsilí našich zaměstnanců jsou zárukou stále vysoké kvality našich výrobků. Cílem celého kolektivu rodinné společnosti Mlýn Kojetín je být spolehlivým partnerem zákazníků a hrdými pokračovateli zakladatelů kojetínského mlýna.

Jan Kantorek

jednatel společnosti

Rodinná firma
s dlouholetou tradicí
Zpracujeme

120 tun pšenice denně
Umeleme
70 tun žita denně
Zásobníky
na 1 050 tun

NAŠE HODNOTY

NA CO SE MŮŽETE U NÁS SPOLEHNOUT

Tradice a poctivost
Používáme jen to nejkvalitnější obilí, které zpracováváme na té nejvyšší úrovni.
Inovace
Do procesu výroby implementujeme nejmodernější technologie na trhu a neustále sledujeme nové trendy.
Profesionalita
Férové jednání, win-win spolupráce a dodržování dohod.

Historie mlýna

Dle dochovaných záznamů sahá historie mlýna v Kojetíně až do roku 1508. V průběhu jeho existence se v něm vystřídalo několik majitelů, ale posledním z nich se stal František Roháček, který jej koupil od Společenstva českých mlynářů. V roce 1948 byl mlýn znárodněn. Od roku 1992 se kojetínský mlýn stává opět majetkem vnuků pana Roháčka, kteří zahajují provoz pod názvem Mlýn Kojetín, spol. s r.o.

1915

HISTORIE KOJETÍNSKÉHO MLÝNA

První zmínky o mlýně sahají až do 15. století. Toto vyobrazení pochází z roku 1915.
V té době se na budově točila dvě mlýnská vodní kola a výroba se pyšnila šrotárnou, krupárnou a malou pilou.

1922

HISTORIE KOJETÍNSKÉHO MLÝNA

V roce 1922 se stává správcem pan František Roháček, ten se později (1937) stal majitelem mlýna a výrazně ovlivnil jeho vzhled až do současnosti. Mezi lety 1930–1932
přibyly ve mlýně sklady mlýnských výrobků a zařízení na výrobu jáhel a krup.

1936

HISTORIE KOJETÍNSKÉHO MLÝNA

Obilné silo je viditelné již z dálky. Tato dominanta byla postavena v roce 1936, pojala
170 vagónů obilí a po technologických rekonstrukcích je používána dodnes.

2021

HISTORIE KOJETÍNSKÉHO MLÝNA

Silo přečkalo celá desetiletí změn. Nyní se mlýn proměnil nejen zvenčí, ale zejména zevnitř. Po sametové revoluci započala finančně nákladná obměna technologií, která pokračuje prakticky dodnes.

Současnost

Po 44 letech se kojetínský mlýn dostal zpět do rukou dědiců původního majitele. Začíná se tak psát nová kapitola v dějinách jeho stoleté tradice. Syn původního majitele Františka Roháčka zemřel a tak areál mlýna převzali vnuci pana Františka Roháčka. V našem mlýně se mlýnské kolo už netočí, zato se u nás točí moderní mlýnské stroje.

VÝROBA

SOUČASNOST

Čistírnu obilí tvoří dvě samostatné linky pro pšenici a žito. Veškerá stěžejní strojní zařízení jsou od firmy Bühler. Používáme nejmodernější optický třídič SORTEX, který poskytuje optické řešení pro dosažení nejvyšší kvality produktů – čistoty a bezpečnosti s maximalizací výtěžnosti produktů. Mlýn kompletně disponuje dvěma mlecími linkami, které jsou vybaveny nejmodernější technologií značky Bühler, na kterých zpracujeme 120 tun pšenice a 70 tun žita denně. Kapacity míchárny činí 1050 tun mouk doplněná o homogenizační linku zaručuje variabilní výrobu mouk dle požadavků zákazníka.

SOUČASNOST

Mlýn disponuje mnoha možnostmi expedice hotových výrobků. Nové plně automatizované balící a pytlovací technologie umožnují variabilní balení moučných výrobků do 1kg spotřebitelských balení, 15 kg, 25 kg a 40 kg ultrazvukem svařovaných ventilových pytlů, které garantují nejvyšší požadavky na hygienu potravin. Všechny výše uvedené výrobky jsou dodávány na EUR paletách. V neposlední řadě i primární expedice prostřednictvím volně ložených mouk.